.

PORADNIA  „CEL”

Psycholog   I   Psychodietetyk   I   Dietetyk


Gdynia , Gdańsk, Sopot. Trójmiasto i okolice

Badanie : Kwantowy Magnetyczny Analizator Rezonansowy


 

 

Składniki mineralne decydują nie tylko o dobrej formie fizycznej, witalności, ale warunkują również sprawność psychiki i układu nerwowego człowieka. Przykładowo brak magnezu lub wapnia powoduje, iż czujemy się nieszczęśliwi, przygnębieni, nerwowi czy pełni niepokoju

Dla mózgu natomiast niezbędny jest selen, witaminy: E, B1, B6, kwas nikotynowy i kwas foliowy. Badania wykazują, iż niedobór tych składników zaburza funkcjonowanie mózgu i prowadzi do pogorszenia pamięci, depresji i innych stanów patologicznych.

Korzystanie z kwantowej medycyny jako podstawy znalazło zastosowanie w opracowaniu zaawansowanego sprzętu elektronicznego umożliwiającego odbiór słabego pola magnetycznego ludzkich komórek. Poznanie tak wielu wyników w sposób tradycyjny jest bardzo czasochłonne oraz niezwykle kosztowne. Medycyna kwantowała daje nam coraz to nowe i niezwykłe precyzyjne rozwiązania. Dzięki Kwantowemu Analizatorowi Magnetycznemu QUANTUM jesteśmy w stanie rozpoznać zmiany zachodzące na poziomie komórkowym, znaleźć przyczyny naszych dolegliwości, problemów zdrowotnych, a nawet zapobiegać powstawaniu chorób.

Te cenne informacje otrzymacie jedną analizą, bez igieł, bez długiego oczekiwania na wyniki – zaledwie w 20 minut dowiesz się o najważniejszych składnikach budujących Twój organizm. Podczas wizyty otrzymasz informacje o poziomie:

  • MIKROELEMENTY: wapno, żelazo, cynk, selen, fosfor, potas, magnez, miedź, kobalt, mangan, jod, nikiel, fluor, molibden, wanad, cyna, krzem, stront, bor.  Składniki mineralne wchodzą w skład komórek, płynów ustrojowych, enzymów i hormonów, oraz budują kości, szkielet, włókna mięśniowe i komórki nerwowe, a także regulują przebieg wielu reakcji chemicznych, biorą udział w przenoszeniu tlenu do wszystkich komórek w organizmie, pomagają w utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej i równowagi kwasowo-zasadowej, oraz w zachowaniu prawidłowej pobudliwości nerwów i mięśni.Jako, że składniki mineralne nie są samodzielnie wytwarzane w organizmie, to muszę zostać dostarczone wraz z pożywieniem i to w odpowiednich ilościach, gdyż szkodliwy wpływ na organizm ma zarówno ich niedobór, jak i nadmiar – dieta uboga lub zbyt bogata w minerały prowadzi do zaburzeń funkcjonowania organizmu, oraz może być przyczyną wielu chorób i dolegliwości zdrowotnych, dlatego należy dbać o zachowanie równowagi poszczególnych składników mineralnych.
  • WITAMINY: A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D3, E, K. Zła dieta, która nie uwzględnia odpowiednich składników odżywczych, może powodować braki witamin w organizmie. Sprawdź, czego nie powinno zabraknąć w twoim codziennym menu i jakie objawy fizjologiczne powinny cię zaniepokoić.
  • AMINOKWASY: Lizyna, Tryptofan, Fenyloalanina, Metionina, Treonina, Izoleucytyna, Leucytyna, Wanila, Histydyna, Arginina, cysteina.  Ich braki, np. cysteiny, objawiają się obniżoną odpornością i słabszym spalaniem tłuszczów, a więc otyłością. Niedobory można uzupełniać odpowiednimi produktami spożywczymi lub preparatami ale trzeba wiedzieć jakich nam brakuje.
  • KOENZYMY: Nikotydamid, Biotyna, Kwas pantotenowy, Kwas foliowy, Koenzym Q10, GLUTATION. Wiele organicznych koenzymów to witaminy lub ich pochodne, dlatego właśnie te związki są niezbędne dla funkcjonowania organizmu. Np Koenzym Q10 wspiera też wszystkich, którzy walczą ze zbędnymi kilogramami. Poprawia przemianę materii i pomaga uporać się z osłabieniem towarzyszącym dietom odchudzającym.

 

Wersja I

50
  • Badanie + wydruk.
  • Podstawowe badania, bez konsultacji. Diagnoza dostarczona do Klienta mailem lub listownie. Możliwość odbioru osobistego w Poradni.
Rejestracja

Wersja II

90
  • Badanie plus wydruk, plus konsultacja z psychodietetykiem.
  • Podstawowe badanie plus wydruk oraz konsultacja z psychodietetykiem  (do 30 min).
Rejestracja

Wersja III

0
  • Badanie w gratis wyłącznie dla stałych Klientów poradni
  • Podstawowe badanie  plus wydruk plus konsultacja psychodietetyka (w ramach spotkań).
Rejestracja

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA: W dzień badania należy zachować umiarkowaną i lekkostrawną dietę, nie wolno nic jeść i pić na 3 godziny przed analizą za wyjątkiem małych ilości wody.

Analizę rezonansem wykonujemy w pozycji siedzącej, bez metalu i komórki przy ciele.

 

PRZECIWSKAZANIA: Nie wykonuje się analizy podczas miesiączki, u kobiet w ciąży i osób z rozrusznikiem serca lub pompą insulinową.

Ocena Analizatorem Quantum służy jedynie profilaktyce zdrowotnej, natomiast nie służy do diagnostyki medycznej. Naszym najważniejszym zadaniem jest niedopuszczanie do rozwoju chorób.

 


 

 

Masz wątpliwości czy zapisać się na wizytę ?

Skontaktuj się z nami – wyjaśnię wszelkie wątpliwości i odpowiem na pytania

Nasz CEL to pomoc w osiągnięciu równowagi bez chemii, leków.