Często zadawane pytanie głównie ze względu na wykres omawiany z moimi klientami, zaraz po dokonaniu pomiaru na wadze. stety niestety poza ilością tłuszczu, i mięśni, pokazuje ona również czarno na białym na ile lat czuje się nasze ciało. bez względu na to ile wskazuje metryka, Wasze organizmy mogą się czuć na młodsze, starsze czy zgodne z rocznikiem urodzenia.

Natomiast aby w przybliżeniu określić jaki mamy wiek biologiczny, nie musimy wcale stawać na wadze. Dobrą wskazówką jest nasze samopoczucie, kondycja skóry, wydajność płuc, serca czy stopień koncentracji. Nasze codzienne nawyki, brak ruchu czy jego odpowiednia ilość, mogą dać nam sporo do myślenia. Dobrą informacja jest fakt iż wiek biologiczny można obniżyć, wprowadzając do naszej codzienności odrobinę zdrowia.

Podsumowując wiek biologiczny, innymi słowy to rzeczywista kondycja naszego organizmu. Brane są pod uwagę takie czynniki jak:

a) nadwaga lub niedowaga

b) metabolizm

c) wydajność narządów wewnętrznych (nerki, wątroba, mózg, płuca itp.)

d) zakwaszenie organizmu

e) otłuszczenie narządów wewnętrznych (ilość tkanki wisceralnej)

f) ilość wody w organizmie i sposób odżywiania (za równo co i jak jadamy) który ma istotny wpływ na to jak czuje się aktualnie nasze ciało

Niedługo wyjaśnię też co jeść aby wiek biologiczny obniżyć i jaka jest (jeśli w ogóle jest) bezpieczna dolna  granica.