Jeśli chcesz schudnąć – poszukujesz „własnej diety”, próbujesz co chwila nowych, tych modnych, na czasie.
Zdradzę Ci tajemnicę : prawda jest taka, że na Ciebie „podziała” każda dieta. Absolutnie każda dieta która jest nastawiona na spadek masy ciała. Dlatego, że każda dieta jest zmianą Twojego sposobu żywienia i zmusza ciało do pozbycia się kilogramów. Każde ograniczenia cukrów, tłuszczy, ilości kalorii spowoduje chudnięcie.    Ale ……
Codziennie, dzielnie odmawiasz sobie tego co lubisz, po męsku znosisz posiłek składający się z jogurtu z ryżem itp. Wiesz, że nie możesz tknąć swoich ulubionych produktów, nie możesz się najadać. Na początku jest nawet fajnie. Trudności rekompensuje spadek wagi. Myślisz że jesteś na dobrej drodze – ale Twój organizm bojąc się o Twoje zdrowie i życie włącza tryb awaryjny – zapala czerwoną lampę „UWAGA TRYB OSZCZĘDZANIA. Mózg wie, że ten trudny okres przejściowy trzeba jakoś przeżyć, zatrzymuje więc każdą przypadkową kalorie, zamienia ją w tłuszcz, podwaja liczbę enzymów wytwarzających komórki tłuszczowe. Przygotowuje się na ciężkie czasy.  Bo każda dieta dla naszego organizmu jest zagrożeniem życia, więc w całej swojej mądrości organizm robi wszystko aby przetrwać kolejny ciężki okres kiedy jesteś na diecie.
Dlatego gdy rozpoczynasz każdą kolejną dietę CUD, podejmujesz decyzję o przybraniu na wadze a nie o chudnięciu.
Dziwnie to brzmi ? Przypomnij sobie jak to było na Twoich poprzednich dietach ? Na początku ładnie chudniesz np 5 kg – gdy kończysz dietę po pewnym czasie przybiera Ci 6 kg.
Spytasz się : więc jak to zrobić mądrze ? W tym pomoże Ci psychodietetyk.