Aktualnie rozpoczyna się „sezon” na przedświąteczne przygotowania. Tak jak w grudiu na polskich stołach króluje krap i śledzik tak na Wielkanoc najsłynniejszymi i chyba najczęściej zjadanymi produktami sa biała kiełbasa i jajka. O jajkach będzie ale nie dziś, dziś opowiemy co niego o białej kiełbasie.

Przeciętnie w 100g białej kiełbaski, znajdziemy

a) 250kcal

b) 2 g białka

c) 1 g węglowodanów

d) prawie 20g tłuszczu

Więc jak widać biala kiełbasa nie należy raczej do produktów które możnaby jeść bez wyrzutów suemienia i w nieograniczonych ilościach. Oczywiście poza kwestią kaloryczną, biała kiełbasa zawiera prawie 20 gramów tłuszczu co nie wpływa pozytywnie na nasz układ trawienia.

To tyle jeśli chodzi o teorię a teraz porozmawiajmy o czymś bardziej praktycznym. Święta Świętami, kiełbasa kiełbasą i trzeba znaleźć (jak we wszystkim) zdrowy środek. ponieważ nie sądzę aby bez białej obyło się posiedzenie przy stole o tyle namawiam do tego aby kupić kiełbasę dobrej jakości która w swoim składzie ma więcej białka niż ta której skład znalazłam w tabelach kalorycznych.

Dobrze by było tez tej kiełbaski nie traktowac już niczym tłustym, czyli smietaną albo majonezem gdyż tłuszcz który jest w niej zawarty to wystarczająco duża porcja. Można więc zjeśc ją z chrzanem który dla odmiany jest produktem bardzo zdrowym i polecanym w codziennej a nie tylko odświętnej diecie.