Temat tabu, dozwolone od lat 18stu czy po ślubie. Może tez być naturalna potrzeba człowieka lub obsesją. Czasem jest chwila uniesienia, pełną duchowności i intymności, czasem zwykłym aktem, potrzebą, koniecznością.  Po jakiejkolwiek stronie by się nie opowiadać, dzisiaj obchodzimy święto Seksu.

Razem z tym dniem (i niezależnie od tego czy jesteście otwarci na takie tematy czy też nie) chciałam napisać (a raczej opisać) kilka naukowych doniesień które potwierdzają dobroczynny wpływ seksu na organizm ludzki J

Po pierwsze:

Okazuje się że seks to antidotum na stres. Na podstawie grupy ochotników przebadanych pod kątem wystąpień publicznych, te osoby które nie narzekały na brak uciech cielesnych, lepiej poradziły sobie ze stresującym zadaniem, jakim jest prowadzenie wykładu.

Po drugie:

Więcej seksu to zdrowsze serce. Okazuje się bowiem że (według uczonych z Uniwersytetu w Bristolu) regularne odbywanie stosunków seksualnych (2-3 razy w tygodniu) zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca trzykrotnie. Dodatkowo osoby które współżyją, mają mniejsze kłopoty kardiologiczne.

Po trzecie:

Seks to siłownia z której nawet nie zdajemy sobie sprawy J w zależności od tego, jaką pozycję wybieramy i jak dużo „pracy” włożymy w wieczorne lub poranne wygibasy, spalimy od 60 (pocałunki) do 600kcal. Dodatkowo aktywujesz różne mięśnie które może w codziennym życiu wcale nie są używane. Pamiętaj więc że tylko od Twojej inwencji i wyobraźni, zależy jak wydajny będzie dany trening.

Po czwarte:

Jest lepszy niż leki nasenne. Nie podrażnia żołądka, nie kosztuje kroci a działa w zasadzie w taki sam sposób, tyle że bardziej naturalny. Dlaczego? Dlatego iż podczas orgazmu, w organizmie wzmacnia się i zwiększa ilość wydzielanej prolaktyny. Hormon ten natomiast odpowiedzialny jest za uczucie senności.

Skoro więc stosując taką właśnie „terapię” możemy zyskać tak wiele, dlaczego by nie zacząć z niej korzystać. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie przestrzegła i nie zachowała zdroworozsądkowości w całej tej jakże pozytywnej wyliczance. Seks seksem ale pamiętajmy aby dobrać sposoby, pozycje
i partnerów z rozwagą, zależnie od wieku, upodobań oraz naszych naturalnych możliwości. Poza tym dziś 7 czerwca, dzień seksu J Życzę udanego świętowania !