Skoro tydzień temu zadbaliśmy o zdrowie skóry ze względu na pojawiające się słońce i okres plażowania, dzisiaj zadbamy o zdrowie oczu. Niezależnie od tego jaką mamy porę roku, co na siebie zakładamy i czy jesteśmy czy nie jesteśmy na urlopie, oczy to organ wykorzystywany każdego dnia. Telewizor, komputer, telefon tablet, książka, klimatyzacja i inne czynniki, codziennie dają im dosyć mocno odczuć na czym polega ich praca

Skoro więc bez tych oczu, mielibyśmy nie lada problem z poruszaniem się, samochód stałby się dla nad nierealnym marzeniem a dobrą książką, moglibyśmy się delektować tylko z audiobooków, może warto wprowadzić w życie kilka zmian które poprawią ich kondycję.?

Po pierwsze oczy potrzebują witaminy A. dlatego warto wprowadzić do jadłospisu produkty które takową zawierają. Brak tego składnika prowadzi to tzw. Kurzej ślepoty a od tej lepiej trzymać się z daleka.

Po drugie dla prawidłowego funkcjonowania oczu, niezbędna jest witamina C. ma ona ogromne znaczenie w syntezie kolagenu. Odpowiednia jej ilość, zapobiega powstawaniu krwotoków i wylewów które nie tylko nieestetycznie wyglądają ale także niszczą wzrok.

Po trzecie witamina E czyli ostatnia z sióstr potrzebnych naszym oczom. Ma za zadanie polepszenie wchłanialności beta-karotenu (ten jak już wiemy zwalcza wolne rodniki które wpływają na pogarszanie się wzroku).

Mamy więc komplet 3 witamin które dostarczone w odpowiednich ilościach, poprawia kondycję naszych oczu. W takim razie co jeść i gdzie ich szukać?

  1. Witamina A w ślad za którą podąża beta-karoten – pomidory, brzoskwinie, marchewka, bataty, warzywa o ciemnych liściach
  2. Witamina C – natka pietruszki, papryka, porzeczka, truskawki, cytrusy, warzywa kapustne
  3. Witamina E – słonecznik, pestki dyni, sezam, orzechy oraz oleje roślinne

Jak widać nie trzeba wcale zmieniać swojego życia o 180stopni aby wprowadzić produkty z potrzebnymi nam witaminami. Jeśli to zrobimy, gwarantuje że podziękuje nam za to nie tylko nasz wzrok ale całe ciało J