Coraz więcej się mówi o zanieczyszczeniach organizmu metalami ciężkimi. Pochodzą one z jedzenia, powietrza czy niejednokrotnie wypijanych przez nas płynów. Również stres ma swój udział i sprzyja zbierającym  się w organizmie toksynach i zanieczyszczeniach. Coraz więcej tez się mówi o sposobach na jego oczyszczenie czyli tak zwanym detoksie. Czy Ty również ostatnio zastanawiałeś/aś się w jaki sposób, najskuteczniej oczyścić swój organizm?

Wśród wszelakiego rodzaju panujących obecnie trendów, produktów fit i życia Eco, pojawiła się kolejna moda, moda na detox. Krótko mówiąc polega ona na tym że przez  krótkotrwały czas (1 czy kilka dni) poddajemy nasze ciało oczyszczaniu. Wypijamy wtedy różnego rodzaju specyfiki, herbaty, koktajle których zadaniem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i zapewnieniu mu lepszej kondycji.

Tak samo w tym przypadku jak i w wszystkich innych dietach „cud” mamy zwolenników
i przeciwników, mamy też argumenty za i przeciw, stosowaniu tej metody.

Wiadomym jest i raczej nikt nie ma co do tego wątpliwości że przez całe życie, wraz z jedzeniem, powietrzem, wodą, alkoholem dostarczamy do naszego organizmu wartości odżywcze ale także składniki które niekoniecznie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Są to między innymi metale ciężkie czy tez wdychane każdego dnia pozostawione przez przemysł i transport zanieczyszczenia. Tym sposobem w zależności od ilości w jakich je pochłaniamy,  niszczymy nasze starania związane ze zdrowiem. Istnieją na szczęście sposoby na przeprowadzenie detoxu, oczyszczenie z niepotrzebnych nam a mimo wszystko, praktycznie codziennie przyswajanych substancji.

Pierwszymi i chyba najbardziej zauważalnymi objawami zanieczyszczenia organizmu, są łamliwe włosy i paznokcie. Kolejnym alarmującym sygnałem może być zły stan skóry. Również chroniczne zmęczenie to objaw zanieczyszczonego organizmu. Oczywiście to nie wszystkie objawy, jednak jeśli zauważasz u siebie chociaż te, może to oznaczać że już czas na usunięcie toksyn ze swojego ciała.

Uspokojeniem dla każdego kto czyta ten artykuł, jest fakt iż nie ma czegoś takiego jak ogólne zatrucie organizmu. Organizm może być zatruty owszem ale przez konkretna substancje którą można nazwać i określić. Nie ma również magicznego leku który spowoduje że wszelkie możliwe zatruwające nas substancje zginą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Istnieje natomiast i można to zobaczyć dzięki badaniu żywej kropli krwi, coś takiego jak obecność pasożytów w naszych ciałach. Oczywiście nie u każdego, jednak osoby które maja psy lub inne zwierzęta i miłośnicy słodkości, są narażeni na możliwość występowania pasożytów w ich ciałach. Tego jednak nie można „wyleczyć” za pomocą suplementów, gdyż leki na pasożyty dostępne są tylko i wyłącznie na receptę.

Można natomiast wspomóc się suplementami które mają działanie detonacyjne, takimi jak żel AloeVera (wszystkie jego odmiany). Dzięki wyciągowi z aloesu oraz odpowiednio dobranym dodatkom (w zależności od tego który wariant aloesu wybieramy) wspomagamy detox organizmu.

 

 

 

Niezależnie jednak od tego, co kto sądzi na temat oczyszczaniu i detoxu, nie ulega wątpliwości że taka forma dbania o swoje ciało jest coraz bardziej popularna, w związku z czym chciałabym wspomnieć kilka słów o różnego rodzaju propozycjach, zalewających rynek. To czy ktoś z nich skorzysta czy nie to już indywidualna sprawa każdego czytelnika.