Jesteś na diecie i z dumna obsrwujesz swoje coraz bardziej zgrabne ciało ? Znika tłuszczyk , zmniejsza się ta slynna zimowa oponka? Super! Patrzysz tak na siebie z każdym tygodniem z coraz większym uśmiechem aż w końcu zadajesz sobie jedno podstawowe pytanie. Co tak właściwie sie dzieje z tym tłuszczem?

Ja wiem:)

Nie jest żadną tajemnicą fakt iż komórki tłuszczowe nie znikają wraz z utratą kilogramów. One działją jak gąbka i zwyczajnie się kurczą. Zacznijmy jednak od początku. Tłuszcz w naszych ciałach magazynuje się w postaci kropelek tłuszczu które zbudowane są z atomów węgla, wodoru i tlenku węgla. Aby się ich pozbyć, do organizmu należy dostarczyć cząsteczki tlenu. Dzieje się tak gdyż zostają one podzielone na drodze reakcji chemicznej. Dlatego można zaryzykować stwierdzenie iż tłuszcz zostaje przez nas wydychany.

Drugim bardzo ważnym aspektem jest jakość dostarczanych przez nas kalorii czy nic innego jak wybrór produktów w codziennej diecie. Okazuje się bowiem iż w przypadku gdy poziom glukozy wytwarzany jest w zbyt małych ilościach, organizm cierpi na brak energi. Nie jest to porządane gdyż nie pozwala na uregulowanie metabolizmu a co za tym idzie na przyśpieszenie procesu odchudzania. Z drugiej jednak strony jeśli mamy do czynienia z sytuacją w której poziom glukozy jest zbyt wysoki, dochodzi do tycia. Dlatgo należy zadbać o odpowiedni rodzaj dostarczanych kalorii. W sytuacji gdy glukoza utrzymuje się na stałym poziomie, tłuszcz ulega rozbiciu i również zostaje wydychany.

Tak więc moi drodzy, tłuszcz się nie spala tylko utlenia. Niestety nie znikają tez jego komórki a jedynie zmniejszaja swoją objętość. Mając te dwie rzeczy na uwadze, coraz bardziej ajsne staje się dlaczego zdrowa i zbilansowana dieta nie powinna byc chwilowa 🙂