Żeby nie było zbyt łatwo, w życiu we wszystkim można znaleźć dwa  (co najmniej) podejścia do jednego zagadnienia.  Tak samo sprawa  ma się w kwestii dbania o oczy człowieka. Jedni twierdza że skoro wzrok się zepsuł to jedyną rzeczą którą możemy zrobić, jest zmiana okularów z roku na rok na coraz mocniejsze. Są tez osoby które twierdzą (i maja na to dowody w postaci badań) że jeśli borykamy się ze słabszym wzrokiem, możemy mu doskonale pomóc, robiąc codziennie kilka ćwiczeń.

To do jakiej grupy osób należysz Ty, jest już Twoją indywidualną sprawa, niemniej jednak, napisze dzisiaj o ćwiczeniach które pomagają w redukcji wady wzroku.

Pierwszym plusem jest to że ćwiczenia te nie trwają długo. Średnio około 10 minut dziennie. Jak widać to niewiele czasu który możemy wygospodarować w celu poprawienia swojego zdrowia.

1 ćwiczenie polega na kierowaniu wzroku ku górze i ku dołowi, 8-10 razy, naprzemiennie, w wolnym tempie tak aby nie wykonywać tych czynności nerwowo

2 ćwiczenie polega na spoglądaniu raz w prawo później prosto a potem w lewo. Taką sekwencję ruchów powtarzamy znowu jakieś 8-10 razy. Ponownie wykonujemy ćwiczenie nie spiesząc się.

3 ćwiczenia to krążenie wzrokiem po niewidzialnym cyferblacie, czyli dosłownie krążenie wzrokiem w koło. To ćwiczenie a raczej okrąg wykonujemy 8-10 razy, dokładnie, powoli.

4 ćwiczenie to powtórka 3 natomiast wykonujemy je w przeciwnym kierunku.

Robimy mała przerwę, mrugamy oczami kilka, kilkanaście razy.

5 ćwiczenie to mała modyfikacja 3 i 4 gdyż wystarczy podnieść głowę do góry i wykonać 8-10 powtórzeń tamtych ćwiczeń. Oczywiście w jedną i drugą stronę.

6 ćwiczenie zaczyna się od ponownego mrugania oczami,  twarz nie jest już uniesiona, zamykamy oczy i jeszcze raz wykonujemy to samo ćwiczenie tyle że przy zamkniętych powiekach.

7 ćwiczenie to powtórka ćwiczenia 5 tyle że z zamkniętymi oczami.

Na koniec należy zamrugać oczami aby rozluźnić spięte mięśnie. W tym tygodniu napisze Wam jeszcze o innych ćwiczeniach które mogą pomóc poprawić nasz wzrok. I co czy ktoś z was zacznie dzisiaj wieczorem gimnastykę oczu?