Imbir, mały niepozorny korzeń którzy mam nadzieję jest coraz bardziej popularnym elementem Twojej diety. Imbir co prawda nie jest najtańszy aczkolwiek nie używasz go w dużych ilościach więc ostatecznie zakup tego cudeńka nie wychodzi najdrożej.

Imbir ma dosyć ostry, intensywny smak. Z tego powodu używamy go w niewielkich ilościach, żeby danie było doprawione a nie przeprawione.

Gdzie możesz używać imbiru?

  1. Dodawaj go do zup
  2. Dodawaj go do sosów
  3. Spożywaj go w formie napoju, po prostu zalej gorącą wodą.

Jakie są właściwości imbiru?

  1. Rozgrzewające
  2. Hamuje wymioty, biegunkę i nudności
  3. Pomaga zwalczyć przeziębienie i gorączkę
  4. Łagodzi bóle menstruacyjne
  5. Dodatkowo działa przeciwzapalnie
  6. Reguluje trawienie i wpływa na zwiększenie produkcji soków żołądkowych

Jakie są wartości odżywcze imbiru?

  1. W 87% składa się z wody
  2. Zawiera też białko, żelazo, fosfor, potas i witaminy z grupy B

Kto nie powinien używać imbiru?

  1. Imbir ze względu na właściwości rozgrzewające nie jest zalecany osobom które przyjmują leki na rozrzedzenie krwi. W takich przypadkach ewentualne połączenie tych dwóch produktów, należy skonsultować z lekarzem (w tym osoby po zabiegach czy operacjach).
  2. Kobiety w ciąży
  3. Osoby skarżące się na choroby układu pokarmowego

Pamiętaj tez o tym że nawet jeśli nie należysz do żadnej z grup z przeciwwskazaniami z imbirem też trzeba uważać. Stosuj go więc ostrożnie, najlepiej nie częściej niż raz na 3 dni. Jest to dawka która nie powinna Ci zaszkodzić.

Twój organizm jak wszystko w przyrodzie potrzebuje równowagi. Dlatego z niczym, nawet jeśli jest to produkt bardzo zdrowy nie należy przesadzać. W zdrowej diecie nie chodzi o to aby zajadać się tylko tym co nie ma pestycydów i na stronie o diecie cud opisane jest jako super nowość w odżywianiu. Trzeba jeszcze te produkty umiejętnie  ze sobą połączyć. J