Czy tylko świeże ? zbombardowali nas!  Świeże soki! Krzyczy Pani ze stoiska.

Świeże warzywa w surówkach! Krzyczy  napis w menu restauracji.

Świeże zupy z świeżych warzyw, zapewnia kelner.

A co złego jest w zupach z produktów przetworzonych? Co złego jest w warzywnej, pomidorowej, czy grzybowej?

Nic, one po prostu nie sa już modne. Teraz modne są świeże. Niekoniecznie zdrowsze, szczególnie w przypadku dań, które w swym składzie zawierają pomidory.

Pomidory to właściwie nie warzywo, tylko owoc. Pomidory to cud odżywiania dla osób które chcą być zdrowe, szczupłe i wiecznie młode. Chcesz dowodów? Proszę bardzo!

100 gram pomidora to zaledwie 18kcal. Takie samo 100 gram pomidora to aż 1,2 g błonnika pokarmowego. Zawierają również potas, fosfor i witaminę C.

Pomidory można tez używać zamiast kremu przeciw zmarszczkowego. Ich magia polega na tym, że nikt absolutnie nikt nie ma prawa skarcić Was za używanie przecieru pomidorowego i jedzenie go w dużych ilościach. W pomidorach znajdziemy bowiem likopen, cudowny składnik którzy świetnie wpływa na stan Waszej skóry.

Co zabawne i dość istotne, najlepiej jest jeść pomidory przetworzone. Likopen bowiem wytwarza się w skoncentrowanych ilościach podczas obróbki termicznej. Dlatego pamiętajcie drogie Panie i Panowie. Pomidorowa, spaghetti, ciabata, lasagne i wszystko co skąpane jest przetworzonymi pomidorami.

Jedzcie na zdrowie.