Poza wspomnianymi wczoraj witaminami (A,E,C) nasze oczy potrzebują również innego wsparcia. Możesz im go udzielić, wzbogacając swoją dietę w kilka minerałów. Chcesz wiedzieć jakich?

miedź  – działania antyoksydacyjne oraz w przeciwieństwie do pozostałej trójki, miedź utrzymuje tzw. wiązania kolagenowe. Niewiele to mówi w takiej wersji, jednak w prostszych słowach, utrzymanie wiązań w dobrej kondycji, polepsza elastyczność naczyń krwionośnych w oczach. Tego składnika należy szukać w awokado, owocach morza i orzechach.

selen – naukowcy przypisali jemu (z całej wymienionej tutaj czwórki) najsilniejsze działanie antyoksydacyjne. Wprowadzisz go do swojej kuchni, kupując orzechy, czosnek, cebulę oraz kiełki pszenicy.

mangan – działanie antyoksydacyjne. Czarne jagody, orzechy, groch, fasola to własnie tutaj kryje się ten pierwiastek.

cynk – często uważany za najistotniejszy pierwiastek dla naszego wzroku. To on własnie jest odpowiedzialny za to że widzimy po zmroku i że rozróżniamy odcienie szarości (wytwarza rodopsynę). Pobudza on również nasze możliwości w kwestii wyganiania z organizmu wolnych rodników, sprawia to że nasze oczy są fizycznie zdrowsze. Znajdziemy go w jajach, rybach oraz produktach pełnoziarnistych.