Cały świat biegnie do przodu, cały świat odkrywa cos nowego i rozwija się każdego dnia. Nie tylko technika rozwinęła się i pokazała nam nowe rozwiązania. Również medycyna, coraz częściej pokazuje nam swoje nowe odkrycia. Od sztucznego łona w którym wcześnie urodzony człowiek, może spokojnie się rozwinąć, poprzez przeszczep głowy aż po medycynę niekonwencjonalną.

Jak wiadomo jest sporo kłopotów zdrowotnych które można dosłownie wyczytać z człowieka. Stan skóry, plamki na paznokciach, zajady czy inne symptomy które mogą być alarmujące pod względem zdrowia człowieka. Ciekawa tez jestem czy kiedykolwiek, słyszałeś/aś o odczytywaniu z oka a konkretnie z tęczówki?

Właśnie tym zajmuje się irydologia i właśnie o takim sposobie rozpoznawania stanu zdrowia, chciałam dzisiaj napisać.

Założenie irydologii polega na takim nauczeniu się i interpretowaniu pojawiających się na tęczówce plamek, pasków czy innych delikatnych znaków które pozwoli na ocenienie aktualnego stanu zdrowia osoby badanej. Dodatkowo można również zorientować się w chorobach już przebytych a także zobaczyć z czym pacjent może mieć w przyszłości problemy.

Badanie irydologiczne polega na dokładnym sprawdzeniu map irydologicznych. Prościej mówiąc, oko a konkretnie tęczówka podzielone jest na obszary. Każdy z nich odpowiada konkretnemu narządowi zewnętrznemu i wewnętrznemu. Gdy sprawdzamy dane pole pod kątem występowania na nim jakichkolwiek zmian, otrzymujemy jasną informację który z narządów, może być lub jest narażony na chorobę.

Badanie polega na sfotografowaniu oka i dokładnym przeanalizowaniu wszystkich jego obszarów. Można zatem przyznać rację popularnemu stwierdzeniu iż oczy są zwierciadłem  człowieka.