Gruszka, smaczny, niedrogi i niezwykle zdrowy owoc. Właśnie jej przypisano cechy pierwszej z rodzajów kobiecych sylwetek. W czasach starożytnych figura gruszki powiązana była z określeniem figury idealnej. Podobno kobiety z szerokimi biodrami, są bardziej płodne (nie zostało to udowodnione żadnymi badaniami). Jednak tak właśnie sadzono, dlatego kobiety z tym typem sylwetki, były najbardziej atrakcyjne dla mężczyzn.

Cecha charakterystyczną dla Gruszek są wąskie ramiona, mały biust i dosyć długie ręce. Miejscem problematycznym z kolei są jej biodra i uda. Właśnie tam lubi mieszkać tłuszcz który zbierając się głównie w tych okolicach, powoduje optyczne zaburzenie całej sylwetki.

Skoro więc sylwetka sama z siebie jest rozbudowana w dolnej części, zrozumiałe jest że ubierając się trzeba ja jakoś „wyrównać”. Efekt równowagi można uzyskać poprzez kilka prostych wskazówek:Odwracaj uwagę od dołu sylwetki. Kobiety Gruszki z powodzeniem mogą nosić ubrania
z poszerzonymi rękawkami. Motylki, bufki, żakiety z poduszkami czy też kaptury optycznie poszerzą ramiona, co spowoduje wyrównanie proporcji sylwetki. Również rękawki ¾ są pożądaną opcją, gdyż ściągają wzrok w okolicach talii.

Dekolt, to kolejny klucz do sukcesu. Jako gruszka raczej nie eksponuj go. Zabudowana góra optycznie powiększy Twoje piersi a naszyjnik, długi, obfity sprawi że będą się one wydawać jeszcze bardziej obfite.

Skoro o detalach mowa, pamiętaj że w przypadku figury Gruszki nie tylko duże naszyjniki są niezbędną częścią garderoby. Innym równie efektownym zdobieniem, są duże kolczyki, mogą być wykładane cyrkoniami, kolorowe i wiszące. Ważne żeby ozdabiały szyję i po raz kolejny, przyciągały uwagę do Twojego dekoltu i okolic szyi

Graj w kolory czyli pamiętaj aby dobierać ciemny dół do jasnej góry. Ciemne kolory optycznie wyszczuplają więc szerokie uda i biodra, schudną kilka centymetrów od samego koloru. Jasna góra natomiast spowoduje optyczne poszerzenie wąskich ramion. Taka kombinacja kolorów, pozwoli Ci na wymodelowanie sylwetki i wyrówna proporcje między ramionami a biodrami.

Wzory i poziome paski to także dobry pomysł na górę na Gruszek. Wszelakiego rodzaju zdobienia przyciągną wzrok i wymodelują ciało oraz lekko je poszerzą w ramionach przez co biodra będą wydawać się mniejsze

Wśród gruszek możemy oczywiście rozróżnić te które maja umięśnione i wyćwiczone ciało. W tym przypadku, można sobie pozwolić na obcisłe legginsy, dopasowane spodnie i ciasne ołówkowe spódnice.

Kobiety Gruszki o bardziej obfitych kształtach, powinny raczej unikać mocno przylegających do ciała ubrań. Dół ich stylizacji powinien być raczej skromny

i minimalistyczny, bez zdobień, brokatowych wzorów czy innych elementów które zwracają uwagę na kłopotliwe strefy ich ciała.