Płatki owsiane nadają się nie tylko na śniadania. Z ich udziałem można zrobić o wiele więcej, najpierw jednak chciałbym żebyś dowiedział/dowiedziała się dlaczego warto zakupić kilka paczek i używać ich w codziennej diecie.

Polecane na śniadanie – płatki owsiane zawierają składnik beta – glukan który obkleja Twój przewód pokarmowy, delikatną warstwą która odporna jest na działanie enzymów trawiennych a w efekcie spowalnia przyswajanie cukrów.

Ciśnienie w normie – wszelkie produkty pełnoziarniste, wspierają Twój organizm a ich wpływ na utrzymanie ciśnienia w normie czasami porównywalny jest z działaniem leków.

Zbyt wysoki cholesterol? – ponownie beta – glukan który dzięki stworzonej lepkiej warstwie na jelitach opóźnia wchłanianie tłuszczów, wiąże kwasy żółciowe a w konsekwencji obniża cholesterol.

Cukier w porządku – dzięki dużej zawartości błonnika w płatkach, zawarty w nich cukier bardzo powoli wchłania się do krwi. Nie powodują one wyrzutu insuliny tylko delikatne jej uwalnianie, co pozwala na utrzymanie stałego poziomu cukru w organizmie.

Płatki owsiane zawierają magnez, polecane są przez lekarzy osobom które mają kłopoty z zasypianiem. Płatki owsiane wpływają też korzystnie na prace jelit ze względu na dużą zawartość błonnika pokarmowego.

Co więcej jak już wspominałem, nadają się na śniadania, kolacje ale również na desery. Zapoznaj się z moją propozycją deserową, spróbuj sam/a przyrządzić ją w domu i ciesz się zdrowiem i piękną sylwetką.