Jaki jest koszt sesji ?

Koszt sesji – program Antydepresant (depresja, lęki, stres, problemy ze snem)

– 50 min z wsparciem i obecnością podczas sesji psychologa 120 PLN

Jak wygląda sesja AntyDepresant ?

Sesja to wygodne ułożenie się na fotelu, w pozycji która będzie dla Ciebie bezpieczna, założenie na oczy specjalnych okularów które świecą specjalnym światłem, nałożenie słuchawek na uszy w których usłyszysz bicie serca oraz specjalne częstotliwości, przykrycie się specjalnym kocem obciążeniowym (efekt przytulenia). Jeśli masz ochotę w czasie sesji na rozmowę z psychologiem – rozmawiamy, ale nie jest to wymagane. Sesja trwa koło 50 minut.

Jak często się spotykamy ?

Już po kilku pierwszych spotkaniach odczujesz różnicę. Najlepsze i najbardziej trwałe zmiany obserwuje się po 4 tygodniach pracy – raz – dwa razy w tygodniu. Każdy dostosowuje ilość sesji do swoich potrzeb.

Ile wcześniej trzeba się umawiać ?

Zazwyczaj po otrzymaniu informacji o rejestracji – daję propozycję umówienia się z 2-3 dniowym wyprzedzeniem.

Kontakt

(58) 526 11 66

501 299 661

DEPRESJA, LĘKI, STRES, PROBLEMY ZE SNEM

Niezwykle skuteczna metoda terapeutyczna.

Badania naukowe wykazały, że metoda ta zmniejsza poziom lęku i symptomy depresji sezonowej w większości przypadków o około 84%

Podczas sesji wykorzystuje metodę audiowizualnej stymulacji mózgu (AVE), do zwiększenia poziomu neuroprzekaźników: noradrenaliny i serotoniny.  Hormony te wywierają znaczący wpływ na emocje i dobre samopoczucie. Gdy poziom noradrenaliny i serotoniny jest optymalny czujemy się spokojni, zrelaksowani, zmotywowani, radośni, mamy dużo energii i sił witalnych. Metoda audiowizualnej stymulacji mózgu jest skuteczna, bezpieczna, nieinwazyjna , dająca trwałe efekty.

Depresja rozpoczyna się w mózgu. Dobre samopoczucie, aktywność i spokój jest w dużej mierze uzależniony od właściwej relacji między neuroprzekaźnikami i hormonami. Ich poziom wpływa na to czy czujemy się apatyczni, zdenerwowani czy spokojni. Kiedy dochodzi do zaburzeń w ilości neuroprzekaźników i hormonów, to samopoczucie pogarsza się. Badania naukowe wykazały, że podczas stosowania tej medoty nastąpił wzrost stężenia neuroprzekaźników (serotoniny, noradrenaliny i endorfin), a obniżenie poziomu melatoniny (Shealy, i wsp., 1989). Wzrost poziomu hormonów szczęścia zwiększa relaks, spokój i dobre samopoczucie. Sesja wpływa na częstotliwość fal mózgowych i przywraca odpowiednią równowagę między neuroprzekaźnikami i hormonami. Dzięki temu mamy dobre samopoczucie, jesteśmy spokojni, zmotywowani i aktywni. Zmniejsza się stres, objawy związane z depresją (SAD) i lęk (Dave Siever, Nov 2011)

  • u 82 % wyeliminowano objawy lęku 1 po zastosowaniu przez okres 4 tygodni terapii (nasilenie lęku wg. ASI-3; pacjenci z lękiem towarzyszącym depresji sezonowej – SAD; BDI ≤ 20,1; p < 0,001)
  • u 84% nie było objawów klinicznych depresji sezonowej (SAD) po zastosowaniu przez okres 4 tygodni terapii
  • u 100% uczestników badania zredukowano objawy depresji sezonowej (SAD; BDI=7,3; p < 0,001)

JAK TO DZIAŁA?

Poprzez modyfikację fal mózgowych przywracamy równowagę w wydzielaniu hormonów i neuroprzekaźników. Dochodzi do podwyższenia poziomu beta-endorfin, noradrenaliny, serotoniny i spadku poziomu melatoniny 2 . Kiedy pracujemy w paśmie alfa zwiększa się w poziom serotoniny. Hormon ten wywiera znaczący wpływ na emocje i dobre samopoczucie. Sesje w paśmie beta wpływają na wzrost poziomu noradrenaliny. Działa ona aktywizująco, poprawia koncentrację i pamięć. Gdy poziom noradrenaliny i serotoniny jest odpowiednio wysoki czujemy się zrelaksowani, zmotywowani, radośni, mamy dużo energii i sił witalnych.

Pierwsze korzystne efekty – jak relaks, spokojny sen – można zauważyć już po pierwszym treningu. Wielu użytkowników odczuwa stałą poprawę po ok. 2-4 tygodniach stosowania. Terapia działa kumulatywnie, co oznacza, że każda sesja treningowa jest bardziej skuteczna. Stosując tą formę terapii jesteśmy wypoczęci, w dobrym nastroju i lepszej kondycji psychofizycznej.

JUŻ DZIŚ KORZYSTAJ Z NAJNOWSZYCH OSIĄGNIĘĆ NEUROTECHNOLOGII

Przeciwwskazania dla osób:
Cierpiących na choroby lub zaburzenia psychiczne, neurologiczne, a w szczególności osób chorych na epilepsję
oraz osób nadwrażliwych na światło (fotowrażliwość), kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca.
Oraz dla Osób pod wpływem alkoholu, leków lub środków psychoaktywnych, narkotyków oraz innych leków mających wpływ – choćby częściowy – na centralny lub obwodowy układ nerwowy.

Źródła : 1. Shealy, N., Cady, R., Cox, R., Liss, S., Clossen, W., Veehoff, D. (1989). A comparison of depths of relaxation produced by various techniques and neurotransmitters produced by brainwave entrainment. Shealy and Forest Institute of Professional Psychology. A study done for Comprehensive Health Care, Unpublished.
2. Audio-Visual Entrainment: A Novel Way of Boosting Grades and Socialization While Reducing Stress in the Typical University and College Student – by Dave Siever, Nov 2011

 

Badania nad terapią AVE – poczytaj więcej : [CZYTAJ]

.


OPINIE OSÓB PO TERAPII ANTYDEPRESYJNEJ z wykorzystaniem audiowizualnej stymulacji mózgu AVE

„Magda 29 l”

„Zmagam się od lat z lękiem i depresją (SAD). Ćwiczyłam medytację, starałam się wyciszyć różnymi sposobami, szukałam przede wszystkim naturalnych metod, bo nie chciała się truć lekami od psychiatry. Od koleżanki usłyszałam, że w Poradni CEL mają specjalne sesje – i mówię a co mi tam – spróbuję. Nieco ponad miesiąc później mogłam powiedzieć, że czuję się świetnie. Jestem bardzo zadowolona i nawet dziś nie mogę uwierzyć, że takie sesje mogą zrobić tak wiele. Teraz mam mnóstwo energii i jestem szczęśliwa.”

 

„Adam 44 l”

„Dużo pracuję, jak przychodziłem do domu to nie umiałem wypoczywać, nie mogłem zasnąć. Te ciągłe lęki, gniecenie w środku powodowały, że stawałem się coraz bardziej nerwowy i wycofany. Zacząłem szukać coś dla siebie w internecie i trafiłem na poradnie CEL. Pomyślałem że właśnie to coś dla mnie – odpoczynek i terapia w jednym. Na początku robiłem sobie sesję raz w tygodniu – już za 2 razem zacząłem normalnie spać. Dziś zapisuję się na sesję mniej więcej raz w miesiącu – jestem spokojny, moja rodzina najbardziej jest zadowolona z tego że tutaj przychodzę”

 

„Anna 31 l”

„Siedzenie w domu z dziećmi cały dzień zaczęło mnie wykańczać, jeśli ktoś myśli, że niechodzenie do pracy oznacza odpoczynek to jest w wielkim błędzie. Wiecznie zmęczona, nawet jak jest czas na to żeby odpocząć to już nie umiałam nawet cieszyć się tą chwilą. Zaniepokojony mąż zapisał mnie na sesję AVE w Poradni CEL. Na początku nie wierzyłam w takie metody – ale też nie chciałam brać leków. Zresztą widziałam jak mąż się stara – poszłam. Dziś mogę powiedzieć, że te sesje uratowały nasze małżeństwo. Dziękuje”

 

„Paweł 51 l”

„Od jakiegoś czasu miewałem ataki paniki, jakieś lęki, nie wiadomo z jakiego powodu. Gdy kładę się spać, leżę godzinami, przewracam się z boku na bok. Jeśli uda mi się usnąć – to gdy się budzę, jestem zmęczony, bez humoru i sił. Poszedłem do lekarza , dostałem tabletki – niby pomogło, ale ani nie mogłem się po nich skupić w pracy a z żoną to już całkowicie przestaliśmy ze sobą spać. Pomyślałem, że przecież zachowuję się już jak emeryt i że przecież nie jestem jeszcze taki stary żeby już tylko czekać na śmierć. Zacząłem grzebać w necie i znalazłem metodę AVE, już po pierwszej sesji poczułem dużą ulgę, w ten dzień spałem jak dziecko. Kilka sesji pomogło mi całkowicie i dziś jestem znów w grze”

 

„Maria 45 l”

„Mój dzień wyglądał zawsze szaro i smutno, nie miałam ochoty na rozmowę z dziećmi czy mężem. Rano śniadanie, praca, dom, sprzątanie, seriale i próby snu (udawanie), a w środku ten męczący niepokój, który mnie wypalał coraz bardziej. Nie miałam nawet siły żeby się kłócić z mężem który wciąż mi marudził żebym coś ze sobą zrobiła. To moja córka na siłę mnie wypchneła do Poradni CEL. Wykupiła mi wizytę na sesję AVE. Bez przekonania poszłam, no ale skoro już zapłacone to nie chciałam żeby się marnowało. Szczerze mówiąc mocno się zaskoczyłam wizytą. Miła atmosfera, czułam się zaopiekowana, ważna – położyłam się, założyłam te słuchawki i okulary, okryłam się takim specjalnym kocem i odleciałam. Dziś taka sesja jest dla mnie jak SPA. Poza tym, że w końcu zaczęłam się uśmiechać, normalnie spać. Funduję sobie co 2 tygodnie jedną taką sesje i to jest coś tylko dla mnie, jak kosmetyczka czy fryzjer. Zawsze po sesji wychodzę wypoczęta, spokojna, wyciszona”

Jakie są 3 najważniejsze korzyści współpracy z nami:

Indywidualna opieka psychologiczna i dietetyczna gwarantująca osiągnięcie efektów.
Plan, który daje efekty i ukazuje progres pozwalający dotrzeć do celu.

Indywidualna opieka psychologiczna i dietetyczna gwarantująca osiągnięcie efektów.

Plan, który daje efekty i ukazuje progres pozwalający dotrzeć do celu.

Fachowe wsparcie w postaci odpowiednio dobranych badań oraz suplementacji.

Masz wątpliwości czy zapisać się na wizytę ?

Skontaktuj się z nami – wyjaśnię wszelkie wątpliwości i odpowiem na pytania

Nasz CEL to pomoc w osiągnięciu równowagi bez chemii, leków.