Woda, jeden z niezbędnych składników jakie należy dostarczyć do naszego organizmu. od wody wszystko się zaczyna, to dzięki niej sprawniej działa nasz metabolizm, to dzięki niej nie mam suchej skóry i dzięki niej nie czujemy zmęczenia. Znamy skutki jej niedoboru, bo ten temat był już poruszany https://twojcel.eu/woda/ https://twojcel.eu/woda-wodzie-rowna/.  Jednym z pierwszych zaleceń jakie zwyczajowo otrzymuje każdy klient, to wyrobienie w sobie nawyku wypijania wody. Oczywiście w określonych ilościach, tak więc zaraz po tym zaleceniu, następuje kolejne pytanie. Jednak czy wodę można przedawkować?

Okazuje się że można i skutki nadmiernego spożywania wody, mogą być równie niemiłe i odczuwalne dla zdrowia, jak jej braki w organizmie. Zaczynamy tutaj oczywiście od zawrotów głowy, osłabienia, zbyt częstych wizyt w toalecie (nerki w ciągu godziny mogę przefiltrować około 1 litra płynów więc pijąc ogromne ilości wody, zmuszamy je do pracy na najwyższych obrotach). Dodatkowo w naszym organizmie następuje zjawisko polegające na zaburzeniu równowagi elektrolitowej. Dochodzi także do wypłukiwania witamin czy też  biegunek. W innych przypadkach mamy tez do czynienia z rozwodnieniem krwi.

Jednak każdy  z powyższych przykładów, jest dowodem na to iż przewodnienie jest równie niebezpieczne, co brak odpowiedniego nawodnienia organizmu. Po raz kolejny kłania się złota zasada, Wszystko z umiarem….