Czasami bywa tak że mimo usilnych starań, waga stoi w miejscu a włosy i paznokcie łamią się pomimo tego że nakładasz na nie tony odżywek i preparatów cudotwórczych. Niektóre ze zmian związanych ze stanem Twojego organizmu, można załatwić kosmetykami inne natomiast potrzebują działania od wewnątrz.

Jeśli chcesz skutecznie upiększyć całe swoje ciało, dodać sobie witalności i energii oraz zdrowia, zastosuje się do zasad diety odkwaszającej. Zasady stosowania takiej diety nie są ani skomplikowane ani nie wymagają od Ciebie ogromnych nakładów finansowych. Nie musisz tez kupować suplementów, robić skomplikowanych badań czy wlewać w siebie niesmacznych mikstur.

Oto kilka podstawowych zasad, które stanowią podstawę do diety odkwaszającej:

  1. Produkty zakwaszające powinny Stanowic około 20% całego dziennego wyżywienia
  2. Wystarczy mała porcja mięsa, resztę kalorii uzupełnij warzywami, ryżem brązowym czy kaszą
  3. Zamień herbatę na zieloną, miętę czy zioła, kawę ogranicz do 1 dziennie
  4. Słodycze owszem wcinaj ale wybieraj te zdrowe z płatków owsianych, miodu i orzechów
  5. Zamień cukier na miód, tłuste mięso na drób i ryby
  6. Zaprzyjaźnij się z blenedrem, to świetny kompan w kuchni, pomoże Ci przygotować koktajle warzywno-owocowe i inne dania odkwaszające
  7. Jedz regularnie !

Oczywiście jak wszędzie, nie można popadać w szał i tak zwana zero jedynkowość. Pamiętaj że podstawą jest zmiana myślenia o diecie a sporym krokiem zbliżającym do sukcesu, jest wdrożenie nowego stylu odżywiania na stałe a nie tylko na krótki okres czasu.

Im dłużej będziesz stosował/stosowała się do zasad które maja na celu Twoje dobro, tym dłużej Twoje ciało posłuży Ci zdrowiem i witalnością. Pamiętaj jednak o tym aby zachować równowagę i nie wpadać w panikę gdy wieczór spędzony z przyjaciółmi na grillu, będzie obfitował w jeden kawałek mięsa za dużo. J